خانه / آگهی استخدام / هنرستان‌ها با کمبود ۴۰ هزار نیرو مواجه هستند

هنرستان‌ها با کمبود ۴۰ هزار نیرو مواجه هستند

سیدمحسن حسینی مقدم درباره کمبود نیروی انسانی هنرستان‌ها در مهر ۹۷ اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه یعنی تحت پوشش بردن ۴۰ درصد دانش‌آموزان در بخش فنی‌وحرفه‌ای و کار دانش به ۱۶ هزار هنرآموز و ۲۰ هزار استادکار یعنی حدود ۴۰‌هزار نیرو نیاز داریم.

وی افزود: جذب ۴۰‌هزار نیرو در هنرستان‌ها برای مهر ۹۷ عملاً امکان‌پذیر نیست بنابراین تحقق پوشش۴۰درصدی دانش‌‌آموزان در هنرستان‌ها نیز دشوار است.

حسینی مقدم بیان کرد:‌ آموزش‌ و پرورش بخشی از کسری نیرو را از طریق سربازمعلمان و اضافه تدریس‌ها جبران می‌کند و برای ساماندهی نیروی انسانی در هنرستان‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که ظرفیت کلاس‌های درس افزایش یابد یا اضافه تدریس‌ معلمان را داشته باشیم همچنین سیاست تکمیل ظرفیت و ارائه دروس کارگاهی در شیفت بعدازظهر مدنظر است.
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه هنرستان‌ها از مهر ۹۷ سه‌ ساله می‌شوند، گفت: هم‌اکنون با توجه به دوپایه بودن هنرستان‌ها ضریب کلاس‌های درس دو است که با سه‌ ساله شدن هنرستان‌ها، در بحث فضای آموزشی نیز با کمبود مواجه خواهیم شد البته در دو یا سه سال گذشته به سازمان نوسازی گفته‌ایم که هنرستان بسازند اما بازهم با کمبود کلاس مواجه هستیم.
وی ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه سهم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش باید به ۴۰ درصد برسد و برای تحقق این هدف به نیروی انسانی نیاز داریم که اگر تخصیص معلم دچار مشکل شود در بحث افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان برای ورود به هنرستان‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد./ روزنامه ایران


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

استخدام کاربر خانم برای دفتر پیشخوان دولت در اهواز

آگهی استخدام دفتر خدمات ارتباطی یک دفتر پیشخوان دولت واقع در کمپلو با شرایط زیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *