خانه / آگهی استخدام / جذب نیرو در آموزش و پرورش استان قزوین ۱.۵ درصد افزایش یافت

جذب نیرو در آموزش و پرورش استان قزوین ۱.۵ درصد افزایش یافت

سالار قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از قزوین با اشاره به اینکه مهمترین کار آموزش و پرورش فرهنگسازی است، اظهار داشت: در تلاشیم با برپایی مسابقات و جلسات گفتمان و پرسمان علاقمندی مجموعه را برای مصرف کالاهای داخلی بالا ببریم.

وی افزود: تحقق شعار سال نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و همچنین فرهنگسازی است چراکه با فرهنگسازی صحیح و ارائه توضیحات لازم به خانواده‌ها خرید کالای ایرانی یک امر قعطی برای مردم بدل می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه جوانان به دو صورت می‌توانند عضوی از نیروهای آموزش و پرورش شوند، خاطرنشان کرد: ورود از طریق کنکور سراسری به دانشگاه فرهنگیان و همچنین شرکت در آزمون استخدامی دو راهی است که جوانان می‌توانند از طریق آن جذب آموزش و پرورش شوند.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته ۴۰۰ نیروی پیمانی جذب آموزش و پرورش شده است، بیان کرد: در سال جاری این تعداد به ۶۰۰ نفر نیرو رسیده است.

قاسمی گفت: دفترچه این آزمون استخدامی در پایان فروردین ماه روی سایت سنجش قرار می‌گیرد و در اردیبهشت ماه سال جاری نیز آزمون برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این آزمون در ۳۰ رشته پایه، نظری، هنرستان، فنی حرفه‌ای و کارودانش برپا می‌شود و این در حالی است که پس از برگزاری آزمون دو برابر ظرفیت از نیروها قبول می‌شوند تا به مرحله مصاحبه راه یابند.

وی تصریح کرد: پس از اینکه داوطلب در آزمون و مصاحبه نمره قبولی را آورد یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره مهارتی و کلاس داری می‌بیند و بعد به آموزش و پرورش راه پیدا می‌کند.

قاسمی افزود: ضروری است که هر فرد در رشته تخصصی خود ثبت نام کند چراکه در غیر این صورت نمی‌تواند در آزمون شرکت کند و یا در صورت شرکت پس از اینکه مشخص شد مدرک تحصیلی با رشته مورد نظر تطابق ندارد حتی در صورت قبولی این فرد رد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال بر خلاف سنوات گذشته که یک نفر آقا در رشته ای جذب می‌شد، تعداد ۱۰ تا ۲۰ نفر از خانم‌ها و آقایان در تمامی رشته‌ها مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در تلاشیم این آمار افزایش یافته و ظرفیت بیشتری را برای استان قزوین ایجاد کنیم.

قاسمی در پایان با اشاره به اینکه جذب در مقطع پیش دبستانی ضوابط خاصی ندارد گفت: در صورت اعلام نیاز از سوی پیش دبستانی‌ها افرادی که در رشته‌های مشاوره و علوم تربیتی تحصیل کرده اند به این مدارس راه می‌یابند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

استخدام کاربر خانم برای دفتر پیشخوان دولت در اهواز

آگهی استخدام دفتر خدمات ارتباطی یک دفتر پیشخوان دولت واقع در کمپلو با شرایط زیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *